زمان ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت

زمان: ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت رانندگی لوازم آرایش لوازم آرایشی

گت بلاگز اخبار پزشکی هپاتیت به تنهایی به اندازه مجموع سل، ایدز و مالاریا جان می‌گیرد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با انتشارگزارشی اعلام کرد: ویروس هپاتیت سالیانه جان 1.34 میلیون نفر را در سراسر دنیا می گیرد و این تعداد به تنهایی بیش از مجموع قربانی

هپاتیت به تنهایی به اندازه مجموع سل، ایدز و مالاریا جان می‌گیرد

هپاتیت به تنهایی به اندازه مجموع سل، ایدز و مالاریا جان می گیرد

عبارات مهم : ویروس

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با انتشارگزارشی اعلام کرد: ویروس هپاتیت سالیانه جان 1.34 میلیون نفر را در سراسر دنیا می گیرد و این تعداد به تنهایی بیش از مجموع قربانیان سل، ایدز و مالاریا هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه WHO، تمرکز این گزارش از بین بردن ویروس هپاتیت کشنده B و C تا سال 2030 میلادی با استفاده از استراتژی جهانی است.

هپاتیت به تنهایی به اندازه مجموع سل، ایدز و مالاریا جان می‌گیرد

گزارش شرکت جهانی بهداشت جهت نخستین بار در تاریخ، درکی درست و واقعی از تاثیر این بیماری پیش رو قرار می دهد. در این گزارش اهداف منطقه ای، جهانی و مشخصی جهت کم کردن فوت و میر ناشی از ویروس کشنده هپاتیت تا سال 2030 میلادی در سراسر دنیا درنظر گرفته شده است است.

این گزارش نشان می دهد 325 میلیون نفر، یعنی حدود 4.4 درصد جمعیت جهان، به این ویروس مبتلا هستند. بخش دیگری از این گزارش نشان می دهد فقط حدود 9 درصد از مبتلایان به ویروس هپاتیت B و 20 درصد از مبتلایان به ویروس هپاتیت C از بیماری خود مطلع هستند؛ این درحالیست که مهمترین عامل عفونت نوع C بر اثر تزریق و روش های نا امن مواظبت های پزشکی بوجود می آید که عامل ابتلای 1.75 میلیون مورد ابتلای تازه در سال است.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) با انتشارگزارشی اعلام کرد: ویروس هپاتیت سالیانه جان 1.34 میلیون نفر را در سراسر دنیا می گیرد و این تعداد به تنهایی بیش از مجموع قربانی

از سال 2000 میلادی، فوت ناشی از هپاتیت 22 درصد زیاد کردن یافته؛ در حالیکه فوت ناشی از سل، ایدز و مالاریا کم کردن یافته هست. استفاده از یک رویکرد جهانی جهت کم کردن فوت و میر ناشی از هپاتیت و زیاد کردن سلامت عمومی جامعه بسیار حائز اهمیت است.

به التهاب کبد هپاتیت گفته می شود. التهاب کبد می تواند به فیبروز، سیروز یا سرطان کبد منجر شود. ویروس هپاتیت مهمترین عامل بروز این بیماری هست؛ ولی عفونت های دیگری مانند مواد سمی (مصرف الکل و مواد مخدر) و بیماری های خود ایمنی نیز جزء دلایل هپاتیت محسوب می شوند.

تاکنون پنج ویروس مهم هپاتیت آشنا شده است است که به عنوان هپاتیت نوع A، B، C، D و E آشنا می شوند. احتمال سیروز کبدی و سرطان در دو نوع B و C زیاد هست. هپاتیت نوع A و E معمولا بر اثر مصرف آب و غذای آلوده ایجاد می شوند. هپاتیت نوع B، C و D معمولا نتیجه تماس با مایعات آلوده بدن هستند.

هپاتیت به تنهایی به اندازه مجموع سل، ایدز و مالاریا جان می‌گیرد

دریافت خون آلوده، تماس با تجهیزات آلوده، انتقال از مادر به نوزاد و تماس جنسی کنترل نشده مهمترین روش های انتقال این ویروس کشنده هستند. این بیماری می تواند با علایمی چون یرقان (زردی پوست و چشم)، تیرگی ادرار، خستگی مزمن، تهوع، درد و استفراغ همراه باشد یا بدون هیچ علامت اولیه ای بروز کند.

واژه های کلیدی: ویروس | بیماری | سازمان جهانی بهداشت | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs