زمان ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت

زمان: ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت رانندگی لوازم آرایش لوازم آرایشی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات شخصا موافق حضور بانوان در استادیوم‌ها هستم / حجت‌الاسلام زائری

حجت الاسلام زائری، از روحانیون آشنا شده است که در برنامه خندوانه هم حاضر شد در گفتگو با سالنامه خبر ورزشی، نظرات جالبی را ارایه داد.

شخصا موافق حضور بانوان در استادیوم‌ها هستم / حجت‌الاسلام زائری

حجت الاسلام زائری: شخصا موافق حضور بانوان در استادیوم ها هستم

عبارات مهم : فوتبال

حجت الاسلام زائری، از روحانیون آشنا شده است که در برنامه خندوانه هم حاضر شد در گفتگو با سالنامه خبر ورزشی، نظرات جالبی را ارایه داد.

به گزارش خبر ورزشی، او در خصوص حضور بانوان در استادیوم هایی فوتبال می گوید:« شخصاً موافقم. از نظر دینی و شرعی، به اندازه فهم خودم، مشکلی نمی بینم. در عین حال که جهت کسانی که نگرانی هایی در این زمینه دارند، احترام قائل هستم. به نظرم متأسفانه در سال های گذشته جمهوری اسلامی بابت این عنوان بسیار بی اهمیت هزینه زیادی پرداخته، هزینه ای که اصلاً مورد نیاز نبود و این عنوان اصلاً در حدی نیست که بخواهد در سطح حاکمیت مطرح شود. بی خود و بی جهت عنوان کوچک و بی اهمیتی را به یک چالش بزرگ تبدیل کردیم. من از عنوان شرعی صلاحیت ندارم و بحث مراجع عظام است و نظر مسئولان.»

شخصا موافق حضور بانوان در استادیوم‌ها هستم / حجت‌الاسلام زائری

در سال های اخیر شاهد حضور روحانیون در فوتبال و در استادیوم های فوتبال بودیم. حجت الاسلام زائری در این خصوص می گوید:« من دقیق یادم است که سال ها قبل در ورزشگاه بودم و یک روحانی عزیز پرچم کشور عزیزمان ایران را روی دوش خود انداخت. من هنوز به این مسئله فکر می کنم که این کار درست بود یا نه، آن وقت هنوز اینترنت نبود و اخبار به این شکل منتشر نمی شد. من فکر می کردم که آیا کسانی که ناظر بودند همان تلقی را دارند که نشانه آن روحانی بود؟ به نظرم تماشاگر در آن لحظه توقع دارد روحانی در مسجد باشد ولی حضور در ورزشگاه هم علت بی دینی نیست. مردم انتظار دارند هرکس کار خودش را بکند. یکی از پرسشها ما بعد از انقلاب همین دخالت کردن در کارهای یکدیگر هست. مربی فوتبال که نباید حدیث و روایت بخواند، آن هم بعد از مسابقه که همه آمده اند از او سؤال فنی بپرسند! من روحانی هم نباید در کار فنی فوتبال دخالت کنم. من باید اجازه بدهم قلعه نویی و پروین کار خودشان را بکنند. من از این جهت کاراته بازی و بیلیارد یک آخوند را بد نمی دانم به شرطی که با لباس روحانیت نباشه. داور فوتبال شدی، عیبی ندارد ولی نمی توانی با لباس روحانی بروی داوری! کشیش هم نمی تواند چنین کند.»

اما جادوگری در فوتبال که به سوژه مهم این روزهای فوتبال تبدیل شده است هست. حجت الاسلام زا ئری در این باره می گوید:« همان وقت دوستان برنامه ۹۰ سراغم آمدند و حرف هایم را همه شنیدند. خود ما در خانواده مذهبی و فضای دینی بزرگ شده است ایم. چنین چیزی نه دیده و نه شنیده ایم. همه ما، این قصه هم ربطی به کشور عزیزمان ایران و اسلام ندارد. اعتقاد به پرسشها فرامادی هر لحظه بوده و انحراف هم فراوان هست. دو مسئله خیلی جدی است در این حوزه؛ اول- ربطی به اعتقادات ندارد و پای دین را وسط نکشید. امثال من که عمامه به سر داریم باید تأکید کنیم که این دین نیست. اسلام به اصل وجود جادو و سحر اعتراف دارد و در قرآن هم است ولی ربطی به دین ندارد و دوم- پای این پرسشها را به محیط پاک ورزش نکشید. اگر کسی نماز می خواند، به امام حسین اعتقاد دارد، نباید آن را به میدان فوتبال بکشد. طرف برابر هم خدا دارد و قرار نیست خدا جور کم کاری ما در کار فنی و ورزش کردن را بکشد.»

حجت الاسلام زائری، از روحانیون آشنا شده است که در برنامه خندوانه هم حاضر شد در گفتگو با سالنامه خبر ورزشی، نظرات جالبی را ارایه داد.

واژه های کلیدی: فوتبال | روحانیت | خبر ورزشی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs