زمان ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت

زمان: ایران دیابت لبنیات ایرانی بهداشت رانندگی لوازم آرایش لوازم آرایشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کارگردان «سکوت بره‌ها» درگذشت

«جاناتان دمی» کارگردان برنده اسکار و آمریکایی فیلم معروف «سکوت بره‌ها» در سن 73 سالگی درگذشت. .

کارگردان «سکوت بره‌ها» درگذشت

کارگردان «سکوت بره ها» درگذشت

عبارات مهم : برنده

«جاناتان دمی» کارگردان برنده اسکار و آمریکایی فیلم معروف «سکوت بره ها» در سن 73 سالگی درگذشت. .

به گزارش ایسنا، «جاناتان دمی» کارگردان، نویسنده و تهیه کننده آمریکایی که در کارنامه سینمایی متنوعش از آثار مستند تا فیلم معروف «سکوت بره ها» و «فیلادلفیا» دیده می شد در سن 73 سالگی در نیویورک درگذشت.

کارگردان «سکوت بره‌ها» درگذشت

علت فوت وی از سوی نزدیکانش مبتلا شدن به سرطان مری و عوارض بیماری های قلبی اعلام شده است هست. وی در سال 2010 تحت درمان قرار داده شد ولی بیماری او در سال 2015 بازگشت و در هفته های اخیر اوضاع سلامتی وخیمی پیدا کرده بود.

«رابرت جاناتان دمی» متولد ۲۲ فوریه ۱۹۴۴ نخستین فیلم خود را در سال 1971 تحت عنوان «فرشته ها سخت می آیند» ساخت،اما در دهه 80 میلادی با ساخت چندین فیلم چون «ملوین و هاوارد»، «تغییر نوسان» و «چیزی وحشی» به دوره جدیدی در کارنامه سینمایی خود رسید و تحسین منتقدین را برانگیخت.

«جاناتان دمی» کارگردان برنده اسکار و آمریکایی فیلم معروف «سکوت بره‌ها» در سن 73 سالگی درگذشت. .

«دمی» در سال 1991 با ساخت فیلم «سکوت بره ها» با بازی «آنتونی هاپکینز» و «جودی فاستر» به اوج شهرت رسید و با این فیلم موفق به کسب 5 جایزه اسکار از جمله عالی ترین فیلم شد.

«سکوت بره ها» بعد از «در یک شب اتفاق افتا»د و «دیوانه از قفس پرید» سومین فیلمی است که توانسته در 5 شاخهٔ مهم جایزهٔ اسکارشامل عالی ترین فیلم، عالی ترین بازیگر نقش اول مرد، عالی ترین بازیگر نقش اول زن، عالی ترین کارگردانی، و عالی ترین فیلم نامه اقتباسی جایزه اسکار دریافت کند، همچنین تاکنون تنها فیلم برندهٔ جایزهٔ اسکار عالی ترین فیلم در ژانر ترسناک است.

این کارگردان امریکایی در سال 1993 نیز فیلم موفق «فیلادلفیا» را برابر دوربین برد که جایزه عالی ترین بازیگر نقش مهم مرد را جهت «تام هنکس» به ارمغان آورد.

کارگردان «سکوت بره‌ها» درگذشت

آخرین ساخته سینمایی وی «ریکی و فلش» نام داشت که در سال 2015 با بازی «مریل استریپ» به سینما آمد و در چند سال اخیر نیز به سریال سازی مشغول بود.

واژه های کلیدی: برنده | جایزه | بازیگر | بیماری | سینمایی | کارگردان | کارگردانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs